Ремонт

У вас є власний заміський будинок? Сім'я росте, і з часом ви розумієте, що ще одна житлова кімната не буде зайвою? Вирішення цього питання знаходиться прямо під дахом вашого будинку, а точніше на горищі. Дизайнери розкажуть, як облаштувати горищне приміщення, і які нюанси при цьому треба врахувати.

Призначення мансардного кімнати

Перш ніж бігти по сходах на горище, і починати звільняти приміщення від старих речей і непотрібного мотлоху, варто визначитися з призначенням нової кімнати. Тут може виникнути безліч варіантом - від домашнього кінотеатру до ванною. Виходячи з того, з якою метою будуть використовуватися додаткові квадратні метри, слід планувати всі роботи з облаштування горища.

Підготовчі роботи

У більшості випадків горища приватних будинків - це занедбані приміщення, які використовуються для складування старих речей. Тому на першому етапі перепланіровочних робіт слід переконатися в надійності конструкції покрівельного простору. А в разі необхідності зміцнити всі складові частини даху: крокви, балки і інші елементи.

Крім цього буде потрібно утеплити горище, виконавши теплоізоляцію даху, як з внутрішньої, так і з зовнішнього боку. Якщо в проекті вашого будинку з самого початку не було горищних сходів, то її необхідно спроектувати і встановити. При цьому її балясини і перила можуть зіграти не останню роль в оформленні нового приміщення.

Дизайн інтер'єра

Для природного освітлення горища необхідно встановити мансардні вікна, які також виступлять в якості супутнього елемента в дизайні інтер'єру. На думку фахівців, площа вікон повинна бути не менше, ніж 1 \ 10 від загальної площі підпокрівельного простору. У нічний час світло на горищі забезпечать стельові точкові світильники, настінні бра, настільні або підлогові лампи.

Колірна палітра інтер'єру в мансардному приміщенні, покликана візуально розширити простір. Тому в обробці варто використовувати світлі пастельні тони. Як декор можуть виступити балки перекриття, які необхідно обробити лаком. Меблі для мансарди найкраще замовити за індивідуальними розмірами кімнати. Таким чином, вона гармонійно впишеться в інтер'єр.

Коли дизайн інтер'єру заздалегідь і грамотно продуманий, то це вже половина ремонту!